Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sınırsız Eğlenceye Hoş Geldiniz

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA

3 posters

FİLİME GİDİCEKMİSİNİZ
EVET
HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Vote_lcap25%HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Vote_rcap
 25% [ 1 ]
HAYIR
HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Vote_lcap50%HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Vote_rcap
 50% [ 2 ]
KARARSIZIM
HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Vote_lcap25%HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Vote_rcap
 25% [ 1 ]
BANANER
HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Vote_lcap0%HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 4

YazarMesaj
Rose Hathaway
TAKIM KAPTANI AKILLI AVATAR
Rose Hathaway

EŞYA : kazık

HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Empty
MesajKonu: HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA   HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Icon_minitimePaz Tem. 19, 2009 2:04 pm

‘Harry Potter ve Melez Prens’de büyücüler dünyasında devam eden kargaşa artık Muggle’ların dünyasını da etkilemeye başlamıştır. Harry Potter, Hogwarts’taki altıncı yılını Feci Yorucu Büyücülük Sınavlarına hazırlanarak geçireceğini düşünmektedir. Artık Quidditch takımının da kaptanıdır. Ancak Diagon Yolu’ndaki okul alışverişi sırasında Draco Malfoy’un bir şeyler çevirdiğini fark eder. Lord Voldemort’un geçmişiyle ilgili pek çok bilinmeyen ortaya çıkarken bir yandan da Malfoy’un neyin peşinde olduğunu öğrenmeye çalışan Harry’yi yine zor günler beklemektedir.

‘Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’ bölümünü de yöneten David Yates’in yönettiği, David Heyman ve David Barron’ın yapımcılığını üstlendiğini filmin senaryosunu J.K. Rowling’in kitabına dayanarak Steve Kloves kaleme aldı.

Genç büyücüler Harry Potter, Ron Weasley, Hermione Granger’a hayat veren Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson’ın dışında Bonnie Wright, Matthew Lewis, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Jim Broadbent, Michael Gambon, Jessie Cave, Gary Oldman, Alan Rickman, Maggie Smith, Tom Felton, David Thewlis, Julie Walters ve Emma Thompson’ın da yer aldığı film 17 Temmuz 2009’da gösterime girecek.

filim bilgileri

Filmin Künyesi

Vizyon Tarihi
:
15 Temmuz 2009 Süresi : 130 dak.
Yönetmen
:
David Yates
Tür
:
Dram / Fantastik / Gerilim / Gizem / Macera
Senaryo
:
J.K. Rowling (Kitap), Steve Kloves
Görüntü Yön.
:
Bruno Delbonnel
Müzik
:
Nicholas Hooper
Yapım
:
2008, ABD / İngiltere
Oyuncular
:
Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Tom Felton, Bonnie Wright, Jessie Cave

Filmin Özeti

Melez Prens'de Voldemort'un geri dönüşünü Sihir Bakanlığı'nın da kabul etmesiyle artık herkes Harry'i "Seçilmiş Kişi" diye çağırmaya başlar.Harry, vaftiz babası Sirius'tan kendisine miras mallar kaldığını öğrenir. Bu mallar, Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın gizli karargahı olan Grimmauld Meydanındaki, Black ailesinin evi ve yaşlı ev cini Kreacher'dır.
Profesör Snape'nin yerini,Horace alır. Bu Harry'nin yararına olmuştur çünkü; Slughorn, Harry'i Snape'in istediğinden daha düşük bir Sıradan Büyücülük Düzeyi puanı ile Feci Yorucu Büyücülük Sınavları İksir sınıfına kabul eder. Böylece Harry sihirbaz olabilmesi için gereken dersleri alabilir.(Harry'nin gelecekte yapmayı düşündüğü tek meslek sihirbazlıktır. Profesör Slughorn, Harry'e kullanılmış bir iksir kitabı verir ki bu kitabın sahibi "Melez Prens"'dir. Kitaptaki iksirlerle ilgili el yazısıyla yazılmış küçük notlar Harry'nin başarılı iksirler yapmasını ve ödül olarak küçük bir şişe Felix Felices (şans iksiri) kazanmasını sağlar.
Dumbledore, Harry'e özel dersler vermeye başlar. Aslında bu dersler, düşünseli ile Voldemortla ilgili anılara yapılan yolculuklardır. Dumbledore, Voldemort'un ölümsüz olabilmek için ruhunu 7 parçaya bölerek onları Hortkuluk denilen bazı nesnelere yerleştirdiğini tahmin etmektedir. İki hortkuluk imha edilmiştir (Tom Riddle'nin günlüğü ve Marvoldo Gaunt'un yüzüğü). Bu arada gelişen olaylarla Harry Melez Prensin Severus Snape olduğunu öğrenir.
3. hortkuluk Salazar Slytherin'e ait olan bir madalyondur ve madalyon iyi korunan bir mağarada gizlenmiştir ve içi gizemli bir sıvıyla dolu bir kabın dibindedir ve madalyona ulaşmak isteyen kişinin bu sıvıyı içmesi gerekmektedir. Dumbledore sıvıyı içer ve çok güçsüz ve yorgun düşer sonunda bir madalyon ve kendine R.A.B. diyen birinden kısa bir not bulurlar. Harry, Dumbledore'u da alarak hızla oradan uzaklaşır. Dumledore'un iyileşebilmesi için Snape'in ona bir iksir hazırlaması gerekmektedir. Okula vardıkarında, Draco Malfoy'un yardımı ile okula sızan ölüm yiyenlerle karşılaşırlar.

burada filimle ilgili viedolar vardır filimin bir kaç resminden alınmış ve yapılmıştır bir cok fragam ı izleye bilirsiniz
http://video.google.com/videosearch?hl=tr&um=1&q=harry+potter+ve+melez+prens&ndsp=20&ie=UTF-8&ei=qediSpOuM5CQsAbm9tRb&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=9#
arkadaşlar güzel bi filim olucak sinemasına gidicem kuzenlerimle

ASLINDA EZGİLERLE GİTMEK İSTİYODUM BEN
http://sonhavabukucuaang.my-goo.com/profile.forum?mode=viewprofi
sweet-girl
PROFESYONEL BÜKÜCÜ
PROFESYONEL BÜKÜCÜ
sweet-girl

TEKNİK : su bükme
EŞYA : farsomen ay okyanus
ULUS : su ulusu

MesajKonu: Geri: HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA   HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 11:10 am

ya hayır gidemedim ben cok merak ediyorum
Rose Hathaway
Rose Hathaway

EŞYA : kazık

MesajKonu: Geri: HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA   HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 12:56 pm

KAN BÜKÜCÜ KATARA demiş ki:
ya hayır gidemedim ben cok merak ediyorum
kuzenlerim vazgeçti gitmekten
http://sonhavabukucuaang.my-goo.com/profile.forum?mode=viewprofi
waterbender
PROFESYONEL BÜKÜCÜ
PROFESYONEL BÜKÜCÜ
waterbender

TEKNİK : su bükme bitki yönetme
EŞYA : parşömen ay okyanus su kolye
ULUS : su

MesajKonu: Geri: HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA   HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 11:12 am

he bide bana teklif ediyodun sen Very Happy
https://avatarthelastairbend.forumdizini.com/profile.forum?mode=

HARRY POTTER MELEZ PİRENS FİLİMİ VİZYONDA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» titanic filimi
» 2010 da avatarın filimi cıkıcak