Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sınırsız Eğlenceye Hoş Geldiniz

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru

2 posters
YazarMesaj
Rose Hathaway
TAKIM KAPTANI AKILLI AVATAR
Rose Hathaway

EŞYA : kazık

arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru Empty
MesajKonu: arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru   arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru Icon_minitimePtsi Haz. 01, 2009 7:26 pm

Müzik ve Bale İlköğretim Okulu
19 Nisan 2008 Cumartesi - 18:46
15822 kez okundu.

Müzik ve Bale İlköğretim Okulumuz İlköğretim 6.sınıftan itibaren eğitim vermekte olup, sağlık durumu elverişli İlköğretim 6.sınıfta okuma hakkını elde eden 12 yaşından büyük olmayan (hesaplamalarda gün ve ay dikkate alınmaz) öğrenciler, kültür dersleri eğitiminin yanı sıra sanat eğitimi derslerini de okumak üzere Özel Yetenek Giriş Sınavlarımıza başvuruda bulunabilirler.

Müzik ve Bale İlköğretim Okulu Özel Yetenek Giriş Sınavlarında;

Müzik Bölümü için ; Sınav komisyonu tarafından piyanoyla çalınacak tek ses, iki ses, üç ses, dört ses sorularını doğru yanıtlayabilmek ve piyanoyla çalınacak ezgileri sesle tekrarlayabilmek, el vuruşları ile verilecek ritimleri tekrarlayabilmek, müzik yeteneğini, müzikal duyuş, kavrayış ve hafızasını belirlemek üzere sınav komisyonu tarafından yapılacak benzeri testlerde başarılı olmak ve yapılacak mülakatta, müzik eğitimi ve meslağinin gerektirdiği özellikler açısından (yapısal, zihinsel, duygusal vb.) olumlu izlenim bırakmış olmak

Bale Dansçılığı Sanat Dalı için; Vücut yapısı arızasız ve baleye yatkın olmak, ezgileri ve ritimleri ayırt edebilme kabiliyetine sahip olmak, yapılacak mülakatta, müzik eğitimi ve mesleğinin gerektirdiği özellikler açısından ( yapısal, zihinsel duygusal vb.) olumlu izlenim bırakmış olmak gereklidir.

2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılında
Müzik ve Bale İlköğretim Okulu 6.sınıfına Yeni Alınacak Öğrencilerin
Aday Kayıt Kabul Sınavı ve Kesin Kayıt Tarihleri

MÜZİK VE BALE İLKÖĞRETİM OKULU ALTINCI SINIFINA :
Piyano, Keman, Viyola, Viyolonsel, Kontrabas, Flüt, Klarinet, Fagot, Korno, Trompet, Trombon, Vurmalı Çalgılar ve Bale Dansçılığı Sanat Dallarına.
1- Aday Kayıt Tarihi : 01 Haziran – 19 Haziran 2009
2- Baraj Sınav Tarihi : 01 Temmuz – 03 Temmuz 2009
3- Kesin Kabul Sınav Tarihi : 06 Temmuz – 10 Temmuz 2009
4- Kesin Kayıt Tarihi : 13 Temmuz – 17 Temmuz 2009

MÜZİK VE BALE İLKÖĞRETİM OKULU ALTINCI SINIFINA
Özel Yetenek Sınavı Önkayıtları için İstenilenler;

1-Aday Kayıt Formu
(Önkayıt sırasında okulumuzca Sınav Giderleri ücreti dekontu alınarak adaya teslim edilecek ve doldurması istenecektir.)
2- İki adet son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (Aday Kayıt Formunun ilgili alanlarına yapıştırılacak)
3-Nüfus Cüzdanı Örneği veya arkalı önlü fotokopisi (TC Kimlik Numarası yazılı olacak)
4- Öğrenci Belgesi (Adayın öğrenim gördüğü okuldan alınacak)
5-Beş adet 65 Krş tutarında posta pulu
6-HÜ Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Ziraat Bankası Cebeci (Dikimevi'nde) Şubesinde bulunan 651-3610532-5001 nolu hesaba 125 TL Sınav Giderleri ücreti’nin yatırıldığına dair banka dekontu (adayın adı ve soyadıi dekontta mutlaka belirtilmiş olmalı)

MÜZİK BÖLÜMÜ

-Piyano Anasanat Dalı

Piyano Sanat Dalı,
Arp Sanat Dalı

-Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı
Keman Sanat Dalı,
Viyola Sanat Dalı,
Viyolonsel Sanat Dalı,
Kontrabas Sanat Dalı,

-Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı
Flüt Sanat Dalı,
Obua Sanat Dalı,
Klarinet Sanat Dalı,
Fagot Sanat Dalı,
Korno Sanat Dalı,
Trompet Sanat Dalı,
Trombon Sanat Dalı,
Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı

SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ
Bale Anasanat Dalı
Bale Dasçılığı Sanat Dalı

SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ
BALE ANASANAT DALI
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

Zorunlu Dersler Sınıflar
6 7 8

Genel Kültür Dersleri
Türkçe 5 5 5
Matematik 4 4 4
Fen ve Teknoloji 4 4 4
Sosyal Bilgiler 3 3
T.C.İnkılap Tarihi ve ******çülük 3
Yabancı Dil 4 4 4
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 2 2
Rehberlik / Sosyal Etkinlikler 1 1 1

Esas Meslek Dersleri Klasik Bale 10 10 10
Birlikte Uygulama 1 1 1
Ritmik 1 1 1
Solfej-Teori 3 3 3

Yardımcı Meslek Dersleri Yrd.Piyano 1 1 1

Genel Toplam 39 39 39

MÜZİK BÖLÜMÜ
HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

Zorunlu Dersler Sınıflar
6 7 8

Genel Kültür Dersleri
Türkçe 5 5 5
Matematik 4 4 4
Fen ve Teknoloji 4 4 4
Sosyal Bilgiler 3 3
T.C.İnkılap Tarihi ve ******çülük 3
Yabancı Dil 4 4 4
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 2 2
Rehberlik / Sosyal Etkinlikler 1 1 1

Esas Meslek Dersleri Enstrüman 2 2 2
Solfej-Dikte-Teori 8 8 8

Yardımcı Meslek Dersleri Yrd.Piyano 1 1
Korrepetisyon* 1

Not:Yrd.Piyano ve Korrepetisyon dersleri, Yaylı Çalgılar ile Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dallarında okuyan öğrenciler alacaktır.* Bir ders saatinde 2 öğrenci.

Seçmeli Dersler Yabancı Dil 2 2 2
Sanat Etkinlikleri -Koro- 2 2 2
Spor Etkinlikleri 2 2 2
Bilgisayar 1 1 1
Satranç 1 1 1
Düşünme Eğitimi 1 1 1
Halk Kültürü 1 1 1
Tarım Hayvancılık Uygulamaları 1 1 1
Seçmeli Ders Saati Toplamı 2 2 2

Genel Toplam 36 37 38

arkadaşlar 6. sınıf a gecenler girebilir sınava GİRMEK İSTEYENLERE BAŞARILAR BEN GİRİCEM ARKADAŞLAR İSTEYENLER GİRSİN
ADRES Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı
Bahriye Üçok Caddesi No: 4

Beşevler/ANKARA

Tel: 0 (312) 212 62 10-11-12-13

223 00 50-221 22 15

Faks: 0 (312) 215 84 66

E-posta: huadk@hacettepe.edu.tr
hudevkon@hacettepe.edu.tr
ankaradevletkonservatuvari@gmail.com
http://sonhavabukucuaang.my-goo.com/profile.forum?mode=viewprofi
Rose Hathaway
Rose Hathaway

arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru Empty
MesajKonu: Geri: arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru   arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru Icon_minitimePtsi Haz. 01, 2009 7:30 pm

YANLIZ KONSERVATOR ANKArada HABERİNİZ OLA HERKEZE BAşarılar şimdiden yani girmek isteyenlere arkadaşlar ben sesimden dolayı gidiyorum yani sesim güzel oldugu için zukonun dibi de konservatar okuyucak burdan bak fırat yanlız baya çalışmak gerek
zumai4ever
Admin
Admin
zumai4ever

MesajKonu: Geri: arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru   arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru Icon_minitimeSalı Haz. 02, 2009 10:18 am

bence konservatuar fln uğraşma çok güçlü sesin varsa o zmn gidersin ama bence normal okulunu okursun 8e kdr sonra bşlarsın bunlara daha mantıklı ama yinede sen bilirsin katara
Rose Hathaway
Rose Hathaway

MesajKonu: Geri: arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru   arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru Icon_minitimeSalı Haz. 02, 2009 1:48 pm

zumai4ever demiş ki:
bence konservatuar fln uğraşma çok güçlü sesin varsa o zmn gidersin ama bence normal okulunu okursun 8e kdr sonra bşlarsın bunlara daha mantıklı ama yinede sen bilirsin katara

ya kızım bilgi yarışmasında şarkı söyledim hatta okul müdürünün yanında bütün okul beni dinledi okulda yürüyorum bana tanımadıgım insanlar sesin cok güzel diyo benim annem okula geliyo ben yanlarında görüyorlar veliler kızınız cok güzel söylüyor diyor hatta bir abla pazartesi günü geldi bizim okula fıratlA BANA DEDİKİ SESİNİZ COK GÜZEL VE SAGLAM DEDİ HATTA KONSERVATUARA GİTMEZSEK BİZİ ÖLDÜRÜCEKMİŞ VE NAZİM ÖGRETMEN SAYESİNDE CIKTIM BİLGİ YARIŞMASINA YA Bİ KERE İNGİLİZCE ETÜTÜNDE NAZIM ÖGRETMEN AŞURE YİYOR MURAT HOCAYA BETÜLÜN SESİ COK GÜZEL BAK DİNLE DİYOR DU DUYMUŞTUM BİLGİ YARIŞMASINDA BETÜL BETÜL DİYE BÜTÜN SINIF BAGIRDI BETÜL DİYE ŞARKI BİTİNCE ALKIŞLARDILAR BENİ O YÜZDEN BENİM SESİM COK GÜÇLÜ O YÜZDEN GİRİYORUM ZATEN

arkadaşlar konservator a giremek isteyenler için yani ilk okul konservatoru
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ya arkadaşlar ya
» arkadaşlar mujde
» arkadaşlar savaşımız
» cok önemli bi şey arkadaşlar
» SİTEMİZİ YENİLİYCEZ ARKADAŞLAR